Horst
Terug

Inge schreef zelfhulpboek om anderen met kanker te helpen

d00fbda562404f9b983e987a62c36251.jpg

Inge Hoogers uit Sevenum is inmiddels hersteld van borstkanker. Tijdens het behandelproces schreef ze op wat er in haar omging, als houvast in die moeilijke tijd. Om lotgenoten te helpen heeft Inge nu een boek geschreven met tips, informatie en opdrachten voor patiënten.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |  | Aangepast op
De 31-jarige Inge Hoogers kreeg eind december 2020 de diagnose kanker. De wereld stond plots op zijn kop voor Inge, haar partner en twee kleine kinderen. "Het is gewoon heel beangstigend. Ik heb echt wel een periode gedacht dat ik hier niet meer zou zijn", vertelt ze. SchrijvenInge startte een succesvol behandeltraject en haalde kracht uit het opschrijven van haar ervaringen. "Ik schreef van me af, dat werkte verhelderend in mijn hoofd. Het was voor mij een houvast geworden waarin ik mezelf vaak al kon helpen, met gedachtes, met gevoelens." SteunTijdens haar behandeling groeide het idee dat haar ervaringen misschien andere kankerpatiënten steun zouden kunnen bieden. Omdat ze merkte dat niet iedereen even makkelijk schrijft, ontwierp ze een invulboek bestaande uit vragen, doe-opdrachten, informatie, tips en ervaringen. ThuissituatieVanuit ziekenhuizen wordt wel enige mentale ondersteuning geboden. Maar Inge vond dat er minder aandacht is voor dat wat zich thuis afspeelt tijdens zo'n proces. "Als je de vraag krijgt hoe het met je gaat, beantwoord je die vraag thuis anders, denk ik, dan dat je dat in het ziekenhuis doet", zegt Inge. Het boek is er dus volgens haar vooral voor thuis. "Je kunt met dit hulpmiddel jezelf thuis helpen, waar andere dingen gebeuren dan elders." VieCurieInge kreeg bij het maken van het boek hulp van verpleegkundigen van VieCuri die haar behandeld hebben. Volgens klinisch psycholoog Esther Castermans van het Venlose ziekenhuis is het invulboek een mooi middel bij de mentale ondersteuning. "Omdat in het begin van de ziekte de focus heel vaak ligt op het lichamelijke traject, maar dat het mentale stuk toch ook absoluut van belang blijkt te zijn. Uit cijfers komt naar voren dat 30 tot ruim 40 procent van de mensen behoefte heeft aan mentale ondersteuning tijdens hun medische traject", zegt Castermans.

Lees ook

Evenement optreden concert podium.jpg

Sport, spel en muziek tijdens evenementenweekend

Elke week maakt onze agendaredacteur een selectie van evenementen in onze regio. En soms lijkt dat op een recept. Men neme een beetje muziek, wat sport, een snuifje spel, een flinke scheut kleedjesverkoop en larderen het af met wat kermis. En voila: de bonte mengeling is klaar ...

KCA Chemisch afval verfblik.jpg

Ophaalronde van klein chemisch afval

Van maandag 18 tot en met dinsdag 26 mei kun je in Horst aan de Maas eenvoudig je klein chemisch afval (KCA) inleveren bij de speciale KCA-wagen. Deze mobiele inzameldienst komt in elk dorp langs, zodat je dichtbij huis veilig en verantwoord van je gevaarlijke afval af kunt komen.

gemeentehuis horst.jpg

Gemeente koopt panden aan de Schoolstraat in Horst

De gemeente Horst aan de Maas heeft drie panden aan de Schoolstraat in Horst aangekocht. Met de aankoop wil de gemeente de herontwikkeling van het gebied rond de Schoolstraat, Jacob Merlostraat en Molenstraat verder mogelijk maken.

wilson en riny.png

Reportage

Wat doen we met de kerken nu het kerkelijk leven steeds verder afneemt?

De toren blijft het herkenningspunt van veel dorpen in Horst aan de Maas, maar binnen verandert veel. Nu steeds minder mensen naar de kerk gaan, zoeken parochies en gemeenten naar nieuwe bestemmingen voor gebouwen die ooit het hart van de gemeenschap vormden.

Limburg openhartig in beeld.png

Reizende expositie ‘Limburg Openhartig in Beeld’ geopend in Horst

In het Gasthoês in Horst is woensdagmiddag de reizende expositie Limburg Openhartig in Beeld geopend. De tentoonstelling wil mentale gezondheid zichtbaar en bespreekbaar maken in Noord- en Midden-Limburg. De expositie bestaat uit kunstwerken en persoonlijke verhalen van zowel bekende Nederlanders als inwoners uit Horst aan de Maas.

auto uitgebrand kronenberg.jpeg

Auto brandt uit na botsing tegen boom in Kronenberg

Een auto is volledig uitgebrand in Kronenberg. De auto kwam door onbekende oorzaak in botsing met een boom waarbij één persoon gewond raakte.