Horst
Terug

Essentie stelt kieslijst vast met 32 kandidaten

Essentie Beeldkrant 2026 � def .jpg

De partij Essentie de kieslijst vastgesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. De lijst bestaat uit 32 kandidaten en bevat zowel ervaren raadsleden als nieuwe gezichten.

Bregje Deckers |  | Aangepast op

Op de kieslijst van Essentie staan nieuwe gezichten en oude bekenden. Lijsttrekker Kay Thijssen:“Ik ben enorm trots op onze kieslijst. De eerste 17 kandidaten vertegenwoordigen bijna alle kernen uit onze mooie gemeente. Dit onderstreept de brede vertegenwoordiging en verbinding met alle dorpen. Zij zijn daarmee de oren en ogen van Essentie in de dorpen. Dicht bij de mensen, actief en betrokken bij wat er écht speelt”.

De lijst is samengesteld uit ervaren kandidaten en nieuwkomers. Daarnaast zijn ook drie kandidaten uit de fractie Vur Iederien terug te vinden op de kieslijst van Essentie: John Jenniskens uit Grubbenvorst (nr. 4), Eduard Maas (nr. 8) uit Swolgen en Heidi Disveld (nr. 9) uit Meerlo. Kay Thijssen:“We zijn blij dat zij hun netwerk, kennis en ervaring voor Essentie willen inzetten en het Essentie DNA en gedachtegoed uitdragen”.

De top-15 wordt met vier nieuwkomers compleet gemaakt: Pien van de Lisdonk (nr. 6) uit Melderslo, Daan Vissers (nr. 7) uit Sevenum, Floor van Kempen (nr. 10) uit Lottum en Endalew van de Hombergh (nr. 15) uit Kronenberg.

Op de plaatsen 16 tot en met 32 staan vertrouwde Essentie-gezichten, afgewisseld met enkele nieuwe kandidaten die Essentie een warm hart toedragen: Ton Derix uit America, Jordy Verhaegh en Ben Hendriks beide uit Grubbenvorst, Bram van Helden uit Horst en Loes van den Eijnden uit Kronenberg.


Kay Thijssen – Kronenberg/Sevenum (29)
Monique Janssen – Horst (47)
Jules Perry – Tienray (33)
John Jenniskens – Grubbenvorst (62)
Stef van Loo – Broekhuizen (64)
Pien van de Lisdonk – Melderslo (27)
Daan Vissers – Sevenum (27)
Eduard Maas – Swolgen (56)
Heidi Disveld – Meerlo (49)
Floor van Kempen – Lottum (22)
Xander Hollard – Horst (50)
Inez Arts – Broekhuizenvorst (30)
Frank Ramaekers – Griendtsveen (49)
Alfons Verstegen – Melderslo (62)
Endalew van de Hombergh – Kronenberg (24)
Ton Derix – America (68)
Rob Neggers – Meterik (61)
Robbert Speksnijder – Sevenum (40)
Jordy Verhaegh – Grubbenvorst (20)
Geert Versleijen – Horst (47)
Lavinja de Jong – Sevenum (50)
Ben Hendriks – Grubbenvorst (61)
Bram van Helden – Horst (38)
Loes van den Eijnden – Kronenberg (45)
Ancy Beunkers–van Denderen - Horst (62)
Jeffrey Riupassa – Sevenum (40)
Bart Bertrams – Horst (52)
Bianca van den Berg – Lottum (50)
Ivonne Peijs – Grubbenvorst (62)
Eric Beurskens – Horst (63)
Paul Driessen – Meterik (71)
Bram Hendrix – Sevenum (44)

Essentie Beeldkrant 2026 � defee .jpg

Lees ook

Prinsenfoto 2026-3.jpg

De Prinsenparade: vanaf 9 februari te zien

De achtste editie van de Prinsenparade werd gisteravond opgenomen in De Gaper in Sevenum. Hierin worden de prinsen het hemd van het lijf gevraagd.

anja van de smid.jpg

Kisjesbal in Horst verhuist (voor even) naar Muziekcafé Anja ván de Smid

Het Kisjesbal dat traditioneel elke carnavalsdinsdag in Het Proeflokaal in Horst wordt gehouden, verhuist na het sluiten van Het Proeflokaal naar Muziekcafé Anja ván de Smid.

Guus Janssen monument

Jeugd-tbs verlengd van dader dodelijk steekincident Guus Janssen

Joshua de L. (23), die in 2022 tijdens carnaval in Horst Guus Janssen doodstak, is nog niet van zijn jeugd-tbs af. Hoewel de rechtbank een positieve ontwikkeling ziet, is zijn PIJ-maatregel met één jaar verlengd.

DSC_0006.jpg

Inwoners vrezen verlies van laatste dorpscafé en onderzoeken coöperatieve toekomst

Met het naderende pensioen van Ger en Irene Kleuskens staat Café Kleuskens, het laatste dorpscafé van Meterik, op een kantelpunt. De mogelijke sluiting raakt inwoners, omdat het café al generaties lang een ontmoetingsplek is. “Je merkt dat het leeft,” zegt Irene. “Niemand wil dat het verdwijnt. Wij ook niet.”

ongeluk a73.jpg

Persoon aangehouden na ongeluk op A73

Een persoon is maandagmiddag aangehouden na een ongeluk op de A73 ter hoogte van Grubbenvorst. Bij het ongeluk raakte meerdere voertuigen beschadigd.

met de auto naar afrika.png

In drie weken met de auto naar Gambia en Senegal: Sven, Luuk en Guus doen het

Zondag zijn Sven Bouten, Guus van den Munckhof en Luuk Claessen met een Volvo, een route van Horst aan de Maas naar Gambia en Senegal en 7.500 kilometer voor de boeg vertrokken naar West-Afrika. Twee dagen voor hun vertrek vertelden de drie techniekstudenten in De Week van Hier over de bijzondere reis.