Horst
Terug

Bruggetje Pieterpad in Broekhuizen in verval: geen geld voor herstel

2f63fd2ba6e305f3cc3123cda335a38d

Staatsbosbeheer is een crowdfunding gestart voor de knuppelbrug bij het Moerasbos in Broekhuizen. Na 20 jaar heeft het bruggetje zijn beste tijd gehad.

L1 |  | Aangepast op
Tienduizenden wandelaars, die onder andere het Pieterpad lopen, gebruiken het bruggetje.

Tot nu toe heeft de crowdfunding al 6000 euro opgeleverd. Boswachter Michelle Huibers van Staatsbosbeheer vertelt waar het probleem zit. "Het brugdek is nog redelijk goed, dat is een paar jaar geleden vernieuwd. Maar het fundament, dat al meer dan 20 jaar in het water staat, is aangetast. Juist de overgang van nat en droog zorgt voor sneller rotten. Eigenlijk moet alles eruit en opnieuw opgebouwd worden."

Wandelaar Michel van Hoof loopt deze maanden het Pieterpad. Tijdens zijn tocht van Pieterburen naar de Sint Pietersberg in Maastricht doet hij deze week Broekhuizen aan. "Een beetje hobbelig, maar nog te doen", zegt hij als hij over het bruggetje komt. Als Staatsbosbeheer het geld niet bij elkaar krijgt moet de brug afgesloten worden en moeten de wandelaars omlopen. Van Hoof zou dat zonde vinden. Juist die bruggetjes maken het Pieterpad een hele belevenis.

Vernieuwing
De totale kosten voor de vernieuwing bedragen ruim 17.000 euro. Staatsbosbeheer krijgt een financiering, maar niet voor een brug, een vogelkijkhut of een uitkijktoren. Daarvoor zijn speciale acties om ervoor te zorgen dat het geld op een andere manier bij elkaar gesprokkeld kan worden.

Tikkiebord
Via een speciaal tikkiebord op de route kunnen ook wandelaars doneren, want zo zegt Huibers iedere euro is er één. Mocht het streefbedrag gehaald worden, kan Staatsbosbeheer direct aan de slag.

Lees ook

20261102-slotconcert-5

Nieuws

Jubileumtent keert terug voor Rowwen Hèze Slotconcert

Komend weekend worden er 30.000 bezoekers verwacht op het volledig uitverkochte Rowwen Hèze Slotconcert. Om al deze bezoekers te huisvesten keert de grote tent van afgelopen jaar terug. Deze tent werd toen voor het eerst opgetuigd voor het 40-jarig jubileum van de band.

voetbaldveld maasbree

Nieuws

Keeper Wittenhorst 3 moet in Maasbree zijn, maar belandt in Maasbracht

Een opmerkelijke navigatiefout zorgde voor een flinke omweg voor de doelman van Wittenhorst 3. Hij moest zondag in Maasbree zijn voor de uitwedstrijd tegen MVC’19 3, maar belandde per ongeluk in Maasbracht.

Pop-up store

Nieuws

Pop-Up Store Horst krijgt structureel vervolg met nieuwe stichting

Drie initiatiefnemers van lokale deelinitiatieven hebben Stichting De Duurzame Delers opgericht. Met de stichting willen Anouk Wismans, Sabine Cox-Hamerlinck en Marlou Jenniskens hergebruik en duurzaam delen in Horst aan de Maas verder stimuleren.

kapelletje horst 2

Reportage

Hôrster Kapelke officieel ingezegend op Allerheiligen: 'We hebben het met zijn vijven op poten gezet'

Op het kerkhof aan de Deken Creemersstraat in Horst is zondag het Hôrster Kapelke officieel ingezegend door deken Wilson Varela. Dat gebeurde in het bijzijn van de vrijwilligers die de plannen en uiteindelijke bouw mogelijk maakten.

Set Up Dames D1

Volleybal

Set Up DS1 overtuigend langs Saturnus en stijgt naar derde plaats

Set Up DS1 heeft na twee weken rust een overtuigende 4-0 overwinning geboekt op Saturnus DS1. In eigen huis liet de ploeg zien uitstekend in vorm te zijn. Met de maximale score klimt Set Up naar de derde plaats in de tweede divisie.

Wittenhorst WNC

Voetbal

Wittenhorst met lege handen tegen WNC

Het is Wittenhorst 1 zaterdagavond niet gelukt om de vele kansen die ze kreeg om te zetten in een overwinning. In eigen huis werd eigenlijk een zure nederlaag geleden waar de Horstenaren met 1-2 verloren van WNC uit het Gelderse Waardenburg.