Horst
Terug

Brand Mariapeel uitgebreid naar 20 hectare

129a7513955d5accdc36c40545873630

Een woordvoerder van Veiligheidsregio Limburg-Noord heeft zojuist bevestigd dat de grote brand in de Mariapeel in Griendtsveen uitgebreid is van 2 naar 20 hectare.

Niels van Rens |
Op dit moment zijn er tientallen brandweerwagens aanwezig om de brand zo snel mogelijk te blussen.  Een oplettende vogelspotter zag de brand vanochtend vanuit de Mariapeel en alarmeerde meteen het noodnummer.  Niet onder controleDe brandweer heeft de brand nog niet onder controle. "De brand is uit aan het breiden", zegt Wim Janssen, woordvoerder van de brandweer. "Er zijn meerdere brandweerwagens aanwezig en daarnaast zijn er twee grote watertransportsystemen ingezet. Een viertal waterwagens pendelt tussen de tankautospuiten en waterwinsystemen." Niet kijkenDe brandweer vraagt mensen om niet te komen kijken. "We moeten de weg vrij houden voor de hulpdiensten. Kom niet naar het gebied", aldus de brandweerwoordvoerder.Hoe de brand is ontstaan, is vooralsnog onbekend. BlushelikopterOp verzoek van de veiligheidsregio zet Defensie een blushelikopter in. Een Cougar-transporthelikopter met een waterzak zal over de Mariapeel vliegen. De waterzak klapt als een omgekeerde paraplu open. Verder krijgen de hulpdiensten bijstand van een brandweerteam uit Overijssel dat gespecialiseerd is in natuurbrandbestrijding. PeelbrandIn 2020 woedde enkele kilometers verderop in hetzelfde gebied een brand die moeilijk te bestrijden bleek. Het vuur smeulde wekenlang ondergronds en de zogeheten Peelbrand legde uiteindelijk 800 hectare natuurgebied in de as.
a4ea4bb1849e74b1f541d4803b0169dc

Lees ook

rusthuis voor paarden meerlo

Oud maar niet afgeschreven: rusthuis in Meerlo voor bejaarde paarden

Waar veel paarden na een lang werkleven afscheid moeten nemen, krijgen negentien seniorenpaarden bij Tristan en Ilona Hoogendoorn uit Meerlo nog een extra hoofdstuk in hun leven. Op hun boerderij runnen zij een bijzonder rusthuis voor paarden, waar de dieren in alle rust kunnen genieten van hun oude dag.

extreme hitte 2

Tropische hitte

Extreme hitte dwingt evenementen tot programmawijzigingen of annuleren

Verschillende evenementen in Horst aan de Maas wijzigen de plannen vanwege de extreme hitte. De Sevenumse wandelvierdaagse werd al afgelast, terwijl een paardensportevenement in Kronenberg op zondag programmawijzigingen heeft aangekondigd.

bloemen voor marcel 1

Marcel (50) werd midden op straat doodgeschoten: lange celstraf geëist tegen verdachte 'Paasmoord'

Was de dood van de 50-jarige Marcel Goelmohamed een brute moord vanwege een conflict of was het zelfverdediging door de schutter, de 21-jarige Sam S.? Over die vraag ging het dinsdag tijdens een emotionele rechtszaak in de Roermondse rechtbank.

vleermuizen kastjes gemeente

Gemeente laat vleermuisgeluiden meten met speciale kastjes

Niet gek opkijken als je een groen koffertje met microfoon aan een brug of boom ziet hangen: het zijn speciale kastjes waarmee de gemeente de soorten vleermuizen in de omgeving in kaart wil brengen.

dendron college close

Tropische hitte

Dendron hanteert tropenrooster: aangepaste lestijden, rooster toetsweek onveranderd

Vanwege de tropische temperaturen hanteert het Dendron College een tropenrooster waarbij de lessen ingekort zijn naar 30 minuten. Het rooster van de toetsweek die aan het eind van de week begint, blijft onveranderd.

wandel4daagse sevenum

Tropische hitte

Wandelvierdaagse Sevenum afgelast vanwege hitte

In Sevenum is de Wandelvierdaagse die woensdag zou starten afgelast. "Gezien de verwachte hoge temperaturen vinden wij het onverantwoord om een wandelevenement onder deze omstandigheden door te laten gaan", schrijft de organisatie.