Nieuwe etherzender voor regio Meerlo, Tienray, Swolgen en Broekhuizen(vorst) in gebruik genomen

Met het inschakelen van de nieuwe etherzender op 105,6 mHz is de ontvangst van Omroep Horst aan de Maas voor de luisteraars in deze regio flink verbeterd.
Eric Reijnders | 17 juni 2024 14:25 | Aangepast op 17 juni 2024 14:25
Zo'n drie jaar aan voorbereiding ging hieraan vooraf. In 2021 kreeg de omroep de mededeling dat de zender op het dak van het Landbouwbelang in Wanssum uitgezet moest worden. Reden: de zender stond, door de gemeentelijke herindeling in 2010, op een plek wat niet (meer) tot het machtigingsgebied van de omroep behoorde.

Draagbare- en autoradio
Daarna startte een zoektocht naar een nieuwe locatie binnen het verzorgingsgebied van de omroep. En die al snel werd gevonden in Meerlo. Een lang vergunningentraject volgde, die uiteindelijk resulteerde in de daadwerkelijke installatie van antenne en zender. En vanaf vandaag dus ook het inschakelen van de installatie.

De inwoners van de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum en Broekhuizen kunnen de radioprogramma's van Omroep Horst aan de Maas (ook) ontvangen op hun draagbare- of autoradio ontvangen op 105,6 mHz.

Natuurlijk blijft de etherzender op de vertrouwde 107,1 mHz ook actief voor de luisteraars in het zuidelijke deel van onze gemeente.

Lees ook

Truujeaovend 2.0: Alles is Liefde

Enne gezellige aovend mit de carnaval veur de Lottumse vrouwlie tussen de 18 en 88.

Informatieavond SamenLoop Horst aan de Maas

Dit jaar is de tweede editie van de SamenLoop Horst aan de Maas. Hiervoor wordt er een vrijblijvende...

Ontdek het Reindersmeer: het verhaal van water, wind en mens

Ontdek tijdens deze winterwandeling hoe mooi Nationaal Park De Maasduinen is in deze tijd van het ja...

Sloteditie Sing Challenge Festival in 2025

Aan alle mooie dingen komt een eind. Zo ook aan het Sing Challenge festival. De 15e editie zal teven...

Schoeëlen-optocht in Zearum

Op vrijdag 28 februari houden de gezamenlijke basisscholen in Sevenum weer hun carnavalsoptocht. Een...

Open Huis bij het Dendron College

Op donderdag 6 februari organiseert het Dendron College in Horst een Open Huis voor leerlingen van G...