Michiel ten Horn uit Horst brengt dialecte taal naar internationaal filmfestival

Foto website van Michiel ten Horn Kiki Reijnders
Regisseur Michiel ten Horn uit Horst keert met zijn nieuwste speelfilm Fabula terug naar zijn Limburgse roots. De film, volledig in het Limburgse dialect gesproken, beleeft zijn wereldpremière als openingsfilm van het prestigieuze International Film Festival Rotterdam in januari.
Bregje Deckers | 11 december 2024 09:38 | Aangepast op 11 december 2024 09:38
Dat meldt L1 Nieuws.

Limburg
Ten Horn, bekend van zijn met Gouden Kalveren bekroonde film Aanmodderfakker, groeide op in Horst en liet zich voor Fabula inspireren door de Limburgse cultuur. Hoewel hij al meer dan twintig jaar in Amsterdam woont, voelt filmen in Limburg als thuiskomen.

Dialect
Fabula speelt zich niet alleen af in Limburg, maar is ook volledig in dialect gesproken. Voor hoofdrolspeler Fedja van Huêt betekende dit een intensieve transformatie: hij leerde in een half jaar vloeiend Venloos, compleet met de mogelijkheid om te improviseren. "Ik ben heel streng geweest, omdat ik echt wilde dat het goed zou klinken", vertelt hij. 

Wereldpremière Als openingsfilm van het internationaal filmfestival, dat plaatsvindt van 30 januari tot en met 9 februari, markeert Fabula een hoogtepunt in de carrière van Ten Horn. Terwijl de Limburgse roots in Fabula centraal staan, kijkt de regisseur alweer vooruit naar een volgend project: een Engelstalige film die in 2025 in Berlijn wordt opgenomen.

Meest gelezen

Camper brandt volledig uit in Meterik

Jelle van de Steeg | 14 mei 2025 14:53

Fietser zwaargewond in Sevenum

Jelle van de Steeg | 14 mei 2025 08:56

Lees ook

Open dag Seta tafeltennisvereniging Sevenum

Vanwege het 65-jarige bestaan van de tafeltennisvereniging organiseert Seta uit Sevenum een open dag...

Open dag bij Hockeyclub Horst

Hockeyclub Horst viert dit jaar haar 60-jarig jubileum en dat wordt groots gevierd met een feestelij...

’t Beste Idee van Horst aan de Maas bij VTI in Horst

Op woensdag 4 juni presenteren jonge talenten uit Horst aan de Maas hun meest creatieve en innovatie...

Bus beschadigd bij aanrijding in Horst: eigenaar roept veroorzaker op zich te melden

In de nacht van zaterdag op zondag is bij de kruising van de Schoolstraat en de Molenstraat in Horst...

Limburg houdt buskaartjes betaalbaar ondanks kabinetsbezuinigingen

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Limburg heeft aangekondigd dat de provincie geen prijsverhoginge...

Vijfde editie G-debat in Horst aan de Maas

Op dinsdag 13 mei vindt in de raadzaal van gemeente Horst aan de Maas de vijfde editie van het Grote...