Meer dan duizend gasten verwacht bij installatie bisschop Ron van den Hout

Ron van den Hout Bisschop Roermond
Ron van den Hout wordt op zaterdag 24 augustus officieel geïnstalleerd als de 25e bisschop van Roermond. Deze installatie vindt plaats door het in bezit nemen van de zetel van het bisdom Roermond tijdens een pontificale eucharistieviering in de Sint-Christoffelkathedraal.
Bregje Deckers | 14 augustus 2024 14:54 | Aangepast op 14 augustus 2024 14:54
Van den Hout (59) werd op 21 juni door paus Franciscus benoemd tot bisschop van Roermond, als opvolger van Harrie Smeets, die eind vorig jaar na een lange ziekte overleed. Sinds 2017 diende Van den Hout als bisschop van het bisdom Groningen-Leeuwarden. Aangezien hij al gewijd is, hoeft hij niet opnieuw gewijd te worden, maar wel zal hij de bisschopszetel van Roermond in bezit nemen. De viering, die om 10.30 uur begint, zal meer dan duizend gasten trekken.

Viering
Bij aankomst in de kathedraal ontvangt Van den Hout een nieuwe bisschopsstaf, waarin vier heiligen zijn verwerkt die verbonden zijn met de bisdommen waar hij mee te maken heeft gehad: Bonifatius (patroon van het bisdom Groningen-Leeuwarden), Servatius (eerste bisschop van Maastricht en Nederland), Willibrordus (patroonheilige van de Nederlandse kerkprovincie), en Maria, die een bijzondere verering geniet in de bisdommen Den Bosch en Roermond.

Wapenschild
Het wapenschild van Mgr. Van den Hout, dat hij eerder als bisschop van Groningen-Leeuwarden gebruikte, blijft behouden met enkele aanpassingen. Het hartschild is nu geplaatst tegen een blauwe achtergrond met lelie van het bisdom Roermond, en de kleuren zijn aangepast. Het wapen wordt onder andere gebruikt op officiële documenten en prijkt op de rugleuning van de bisschopszetel in de kathedraal. Zijn wapenspreuk "In exilio spes" (In de ballingschap is er hoop) blijft ongewijzigd.


Lees ook

Bus beschadigd bij aanrijding in Horst: eigenaar roept veroorzaker op zich te melden

In de nacht van zaterdag op zondag is bij de kruising van de Schoolstraat en de Molenstraat in Horst...

Limburg houdt buskaartjes betaalbaar ondanks kabinetsbezuinigingen

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Limburg heeft aangekondigd dat de provincie geen prijsverhoginge...

Vijfde editie G-debat in Horst aan de Maas

Op dinsdag 13 mei vindt in de raadzaal van gemeente Horst aan de Maas de vijfde editie van het Grote...

Boomteelt Centrum Horst aan de Maas nodigt uit voor Treewalk op zondag 11 mei.

Op zondag 11 mei organiseert Boomteelt Centrum Horst aan de Maas de allereerste Treewalk, een laagdr...

TWC Oranje viert 50-jarig jubileum met sportief fietsevent

Dit jaar markeert een mijlpaal voor TWC Oranje uit Horst want de vereniging bestaat 50 jaar. Al een ...

Balletschool Horst danst 'Annie'

'It’s a hard knock life', 'The sun will come out tomorrow', 'Little Girls': enkele klassiekers uit d...