Kasteel Huys ter Horst bewoond op zondag 6 april

Kasteel Huys ter Horst Stichting Kasteel Huys ter Horst
Langzaam laat de lente zich weer zien en ook op kasteel Huys ter Horst zien we steeds meer activiteit van bewoners en personeel.
Redactie | 31 maart 2025 08:04 | Aangepast op 31 maart 2025 08:04
Wat er zoal te doen is op het Horster kasteel is te zien tijdens de eerste editie van 'Kasteel Bewoond' van 2025.

Bezigheden
Kom kijken wat er pruttelt boven het vuur in de keuken of luister hoe Willem Vincent van Wittenhorst zijn rijke collectie schilderijen archiveerde zodat ze heden ten dagen nog vrij goed te herkennen zijn. Groeien er al plantjes in de kruidentuin van het kruidenvrouwtje? Hoe is het kasteel ontstaan en welke bouwfases zijn er door de jaren heen geweest?

Wapens en harnassen
Tijdens deze editie van Kasteel Bewoond wordt er extra aandacht besteed aan de wapens en harnassen welke in de middeleeuwen gebruikt werden. Wil je meer weten over de tortuur in de middeleeuwen? Ook dit zal deze zondag extra worden belicht.

Voor de kinderen
Laat je informeren over het leven op en rond het kasteel in vroegere tijden. Luister naar verhalen over het kasteel en de middeleeuwen. Of laat je fantasie op de vrije loop met een verhaal van onze verhalenverteller.

Voor de kinderen zijn er spelletjes op de binnenburcht en er is een speurtocht voor kinderen, ga jij mee op zoek naar de schat van 'De Gekke Graaf?'

De openstelling ‘Kasteel bewoond’ is op zondag 6 april van 12.30 tot 15.30 uur en de entree bedraagt € 2,00 voor personen tot en met 12 jaar en € 5,00 voor personen vanaf 13 jaar (pinnen is mogelijk).

Houd er rekening mee dat het terrein van Kasteel Huys ter Horst niet overal goed begaanbaar is.

Lees meer over:

Kasteel Huys ter Horst|

Meest gelezen

Bedrijfsongeval op Horsterweg in Lottum

Eric Reijnders | 31 okt 2025 14:43

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...