Hay van Rengs over neerstorten vliegtuig in Meterik en bombardement Horst

Hay van Rengs zag het met eigen ogen gebeuren: de bommen die Horst vernielden en het vliegtuig dat in Meterik achter het klooster neerstortte tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij deelt zijn verhaal in het kader van 80 jaar bevrijding van Horst aan de Maas.
Bregje Deckers | 28 november 2024 12:25 | Aangepast op 28 november 2024 12:25
Fragmenten van dit interview zijn ook gebruikt tijdens het Bevrijdingsconcert van Muziekvereniging Concordia Meterik.

Vliegtuigcrash in Meterik
Het was niet de eerste keer dat ze vliegtuig zagen, maar dit keer kwam er een bommenwerper wel erg laag overvliegen. De tweemotorige bommenwerper 'Ill Wind II' stort neer achter het klooster in Meterik. Van Rengs heeft zelfs nog een onderdeel van het vliegtuig bewaard. In het interview vertelt hij over wat hij zag en de dagen na de vliegtuigcrash.

Bombardement
Nadat Van Rengs op 8-jarige leeftijd thuis was weggelopen om beukennootjes te gaan rapen, zag hij met eigen ogen het bombardement van Horst. Hij vertelt over de overkomende vliegtuigen en de bommen die hij zag vallen die flinke kraters achterlieten. Ook vertelt hij over zijn vader die meegenomen werd door de Duitsers en zijn opa die sneuvelde in de oorlog.

Bekijk het verhaal van Hay van Rengs over de Tweede Wereldoorlog in Horst aan de Maas.

Meest gelezen

Brand in woning in Swolgen

Eric Reijnders | 13 jan 2025 18:55

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

De Redactie | 11 jan 2025 20:15

Lees ook

Dichte mist in Limburg

Het KNMI waarschuwt woensdag voor plaatselijke dichte mist in Limburg.

Munckhof-chauffeurs ontvangen onderscheiding voor uitzonderlijke dienstbaarheid

Recent hebben maar liefst 16 chauffeurs van Munckhof Taxi Zaandam, Tilburg en Horst het prestigieuze...

Hinder en mogelijk gevaar door plaatselijke gladheid

Maandagochtend kan het vrijwel overal in het land plaatselijk glad zijn door bevriezing van natte we...

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

Kijk live mee naar de Vastelaoves Streamers 2025. Zet je klaar voor een avond vol rood-geel-groene g...

Vandaag in 't Gasthoês: Boekpresentatie 'UitZicht'

Een levensvooruitzicht in donker en stilte. Die boodschap ontving Koen Versleijen op 25-jarige leeft...

Cursus rozen snoeien in Lottum

Op 1 en 15 maart wordt er in de tuin van De Rozenhof in Lottum een cursus rozen snoeien gegeven.