Brokeze Bruist voor culturele leefbaarheid

In Broekhuizen vond afgelopen weekend het cultureel festival Brokeze Bruist plaats. Het festival bood een divers muzikaal programma, met onder andere Jayah en Deja en daarnaast ook genoeg vertier voor de kinderen. De kermis was nog maar net het dorp uit maar dat Brokeze Bruist bleek afgelopen weekend weer.
Bregje Deckers | 9 september 2024 09:19 | Aangepast op 9 september 2024 09:19
Chris Derikx, als inwoner ook nauw betrokken bij de organisatie van het festival, kreeg in 2015 naar aanleiding van de opening van het gerenoveerde Brouwershuis, de vraag of hij wilde nadenken over een feestelijk programma. “Toen ontstond het idee om het wat breder aan te pakken en ook andere horecaondernemers erbij te betrekken. We hebben hier niet alleen het Brouwershuis maar ook andere prachtige faciliteiten", licht Derikx toe. 

Gratis
Mede-organistator Jos Tholen uit Broekhuizen, voegt hier nog aan toe dat het belangrijk is dat het festival gratis blijft. “Het is kleinschalig, heel divers en begint op een zaterdagavond waar we altijd een grote live-band neerzetten. Alle horecagelegenheden doen mee, we doen het echt in nauwe samenwerking met de horeca.”

Workshops
Derickx: “We hebben ook een uitgebreid kinderprogramma geprogrammeerd en geprobeerd om ook iets kunstzinnigs te doen.” Voor de kinderen was er een drama-workshop, schilder-workshop en een poppenkast. 

Meest gelezen

Steekpartij na ruzie op De Schatberg in Sevenum

Jelle van de Steeg | 26 mei 2025 19:26

Lees ook

Zomerexpositie Hobbygilde Horst aan de Maas

In zorgcentrum D’n Horstgraaf vrolijken elk seizoen lokale en regionale kunstenaars de gangen van de...

Themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. Vanaf m...

Grubbenvorster Mannenkoor geeft lenteconcert

Het Grubbenvorster Mannenkoor onder leiding van Oksana Bos-Baljva geeft op zaterdag 24 mei een Lente...

Open dag Seta tafeltennisvereniging Sevenum

Vanwege het 65-jarige bestaan van de tafeltennisvereniging organiseert Seta uit Sevenum een open dag...

Open dag bij Hockeyclub Horst

Hockeyclub Horst viert dit jaar haar 60-jarig jubileum en dat wordt groots gevierd met een feestelij...

’t Beste Idee van Horst aan de Maas bij VTI in Horst

Op woensdag 4 juni presenteren jonge talenten uit Horst aan de Maas hun meest creatieve en innovatie...