Kinderen krijgen les in buitenlokaal op basisschool Griendtsveen

Buitenleslokaal basischool de Driehoek L1/Ruud van Broekhoven
Basisschool De Driehoek in Griendtsveen heeft een bijzonder leslokaal geopend: een buitenlokaal in de kloostertuin achter de school. Niet uit ruimtegebrek, maar vanuit de overtuiging dat kinderen meer buiten zouden moeten zijn.
L1 | 26 mei 2025 15:10 | Aangepast op 26 mei 2025 15:10
"We vinden het een probleem dat kinderen zoveel binnen zitten, terwijl ze juist de behoefte hebben om naar buiten te gaan", zegt schoolleider Robert van Veghel. "In de klaslokalen hangen CO2-meters om aan te geven of er genoeg zuurstof is, buiten hoeven we daar niet op te letten."

Wifi-hotspot
De school heeft een deel van de kloostertuin opgeknapt en ingericht als lesruimte. Onder grote tentdoeken zitten de leerlingen droog aan tafels. Na de feestelijke opening, met muziek en pannenkoeken, is het buitenlokaal meteen in gebruik genomen.

In het nieuwe buitenlokaal is plek voor zo'n twintig leerlingen. In eerste instantie wordt er vooral met boeken en schriften gewerkt, maar zodra er een wifi-hotspot is aangelegd, kunnen de kinderen ook digitaal aan de slag. "Dan kunnen ze hun device gebruiken om buiten te werken", aldus Van Veghel. Volgens de schoolleider is het buitenlokaal geen vervanging van de reguliere lokalen, maar een aanvulling. "We houden natuurlijk rekening met het weer. Soms begint de les binnen, bijvoorbeeld op het digibord, en gaan de kinderen daarna buiten verder met hun opdrachten."

Positief
Ouders reageren positief. Elena Hinten, moeder van drie kinderen op De Driehoek, stimuleert haar kinderen thuis al om veel buiten te zijn: "Ik ben blij dat ze nu ook op school buiten les krijgen."

Bedreigd door sluiting
De basisschool werd bedreigd door sluiting vanwege het lage aantal leerlingen. Maar doordat ouders de school over konden nemen, is de school gered. Het realiseren van een buitenlokaal met een grote tuin is mede mogelijk doordat de school en ouders nu veel in eigen beheer kunnen regelen.


Meest gelezen

Tom Willemsen uit Sevenum wint Young Professional Award

Jelle van de Steeg | 13 nov 2025 22:32

Omgekatte voertuigen aangetroffen in Meterik

Eric Reijnders | 14 nov 2025 16:56

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...