Internationale kunstenaars exposeren in Museum de Kantfabriek

Kunstenaars uit heel Europa en zelfs de Verenigde Staten exposeren in Museum de Kantfabriek in Horst. De groep kunstenaars onder de naam Quilt Art exposeert hun werk de komende drie maanden in het museum.
Jelle van de Steeg | 27 januari 2025 12:38 | Aangepast op 27 januari 2025 12:38
De groep werd in 1985 opgericht en vanwege het 40-jarige bestaan hebben ze gewerkt aan de tentoonstelling Layers and Narratives. "Het is een textielkunst die gedeeltelijk ontstaan is uit het traditionele quilten", legt Tineke Geurts van de Kantfabriek uit. "Ze hebben er een kunstvorm van gemaakt Het zijn niet meer de dekens of doeken waar veel mensen aan denken, maar ruimtelijke kunstwerken die ieder hun eigen verhaal hebben."

40-jarig bestaan
"Het is een groep die zichzelf veertig jaar geleden bij elkaar heeft gezet", vertelt Geurts. "Kunstenaars uit Europe en nu zelfs een uit Amerika. Die komen een aantal keren per jaar bij elkaar om elkaars werk te bespreken, maar vooral om te zorgen dat ze ieder hun eigen identiteit houden in het werk. En uiteindelijk maken ze werk voor een nieuwe expositie."

"Deze expositie, de jubileumexpositie, start in Horst en is ook de enige plek in Nederland waar het te zien is. Daarna zal deze gaan reizen door Europa."

Drie maanden
De expositie is sinds 19 januari te zien en zal nog drie maanden lopen. "Daarna gaan we natuurlijk weer andere exposities neerzetten naast onze vaste exposities natuurlijk", sluit Geurts af.

Meest gelezen

Corruptieaffaire raakt Horst aan de Maas: wat is er gebeurd?

Jelle van de Steeg | 21 jan 2026 13:04

Leef presenteert kieslijst met 50 namen

Jelle van de Steeg | 19 jan 2026 13:44

Lees ook

Nondezuk uit Meterik winnaar bij CMC ALAIF

De 14e editie van CMC ALAIF heeft een overwinning opgeleverd voor Horst aan de Maas. Nondezuk uit Me...

Aantal verkeersongevallen opnieuw fors gestegen

In de gemeente Horst aan de Maas is het aantal geregistreerde verkeersongevallen vorig jaar opnieuw ...

Dreumels hannesse op het ijs: 'D'n Hannes 2024' binnenkort opnieuw uitgereikt tegenover groter publiek

'D'n Hannes 2024' wordt op zaterdag 20 december uitgereikt op de ijsbaan in Horst. Deze ludieke onde...

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...