Horst
Terug

Nico Verstraten over sporten op hoge leeftijd: “Slim trainen is belangrijk”

eb1564bca937e7f17ec5f450154c017a

Dat je op hoge leeftijd nog steeds op een hoog niveau kunt sporten, weet Nico Verstraten uit Koningslust. Hij weet met een doordachte manier van trainen zeer fit te blijven. Deze week schoof hij aan bij Zomer in het Zuiden op Omroep Horst aan de Maas.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
“Ik kom uit een groot boerengezin. Sport was not done. Thuis was het motto: Je kunt beter werken en geld verdienen. Ik neem het mijn ouders niet kwalijk.” Verstraten zegt dat hij het harde werken van thuis heeft meegenomen naar de sport. “Ik heb daar geleerd hoe je hard moet werken en dat doe ik nu in de sport.”

Zelf ontdekken
Vader Nico heeft de atletieksport zijn dochter Jolanda niet opgedragen. Ze ontdekte het zelf. “Ik had thuis op zolder medailles liggen. Ze ging er spelen en zag de medailles. Ze vroeg of ze die mocht hebben. Ik zei dat ze het zelf moest verdienen. Toen is ze begonnen met rennen. Ze begon een rondje om de rozen te rennen.” Haar vader, eigenaar van een tuincentrum, besloot met haar op 9-jarige leeftijd naar een wedstrijd te gaan in Maasbree. Dat wilde Jolanda graag. “Ik had het die dag druk gehad, dus we kwamen te laat aan bij de start. Toch haalde ze bijna iedereen in en werd ze vierde. Enkele weken later won ze wel.”
Nico werd na het stoppen van haar coach de trainer van zijn dochter. “Uiteindelijk werd ze drie keer Nederlands kampioen op de 3000 meter steeple.”

Slim trainen
“Je moet slim trainen en luisteren naar je lichaam. Als je ouder wordt, verlies je kracht en snelheid. Door te werken in de tuin, kan ik kracht opbouwen. Afhankelijk van mijn werk overdag, bepaal ik wat ik ’s avonds ga doen om te trainen.”

De stip op de horizon voor Nico Verstraten is de halve marathon. Voorlopig stopt Verstraten nog niet. Dit jaar werd hij nog eerste bij de NK indoor masters in Apeldoorn op de 1500 meter.

Lees meer over:

Lees ook

oefenwedstrijd wittenhorst

Voetbal

Wittenhorst speelt spectaculair gelijk in oefenduel tegen Blauw-Geel’38

Wittenhorst heeft opnieuw een knap resultaat geboekt tegen een ploeg uit de Derde Divisie. De Horstenaren hielden Blauw-Geel’38 in Veghel op een 3-3 gelijkspel, nadat ze meerdere keren op voorsprong waren gekomen.

zonsverduistering aan de maas

Nieuws

Last minute de zonsverduistering bekijken? Dit zijn goede plekken in Horst aan de Maas

Wie vanavond de zonsverduistering wilt zien moet op een aantal dingen letten. Naast een speciale eclipsbril, is de locatie ook van belang. In dit artikel delen we een aantal goede plekken om de zonsverduistering te bekijken in Horst aan de Maas.

senioren horst

Nieuws

Naamswijziging KBO Horst: 'We staan open voor iedereen, niet slechts katholieken'

In navolging van KBO Limburg heeft KBO Horst een naamswijziging ondergaan. De Katholieke Bond voor Ouderen Horst gaat verder onder de naam Senioren Horst.

stichting landschap hadm

Nieuws

Landschap Horst aan de Maas helpt natuur rond Oostrum beschermen na grote brand

De grote natuurbrand bij Oostrum is geblust, maar de nazorg gaat nog altijd door. Vrijwilligers van Landschap Horst aan de Maas helpen mee om kleine brandhaarden te doven en zo de natuur die de brand heeft overleefd te beschermen.

woningprijzen horst aan de maas

Nieuws

Woningprijzen wederom gestegen in gemeente Horst aan de Maas

In het tweede kwartaal van 2026 stegen de huizenprijzen in de gemeente gemiddeld met 6,6%. Dat ligt een stuk hoger dan het landelijke gemiddelde van 4,4%.

gewonde sevenum tractor auto

112

Vrouw gewond na botsing met tractor in Sevenum

Een vrouw is dinsdagochtend gewond geraakt na een ongeluk tussen een auto en tractor. Het ongeluk gebeurde op de Helenaveenseweg in Sevenum.