Terugkijken: Willy's Muzikantine met Chris Derikx

Dirigent Chris Derikx is in de wereld van de blaasmuziek al jaren een gevestigde naam. Hij is woonachtig in Broekhuizen en vindt het belangrijk zijn steentje bij te dragen aan de lokale muziekgemeenschap. Willy kwam voor een grote uitdaging te staan want dit keer zijn de muzikale helden geen Pearl Jam of ZZ Top maar Mahler en Bernard Haitink. Weet Chris Willy te overtuigen van de schoonheid van klassieke muziek?
Bregje Deckers | 10 juli 2024 12:21 | Aangepast op 10 juli 2024 12:21
Chris Derikx is op dit moment als dirigent verbonden aan Muziekvereniging Concordia Meterik, Muziekvereniging St. Caecilia America en Dutch Brass Collective.

Dirigent
Derikx is opgegroeid in Broekhuizenvorst en kwam daar al snel in aanraking met de fanfare. Onder andere docent en dirigent Ron van den Beuken wist het enthousiasme bij hem op te rakelen en al snel was de droom om dirigent te worden geboren. Eén van zijn grote voorbeelden qua dirigenten is Bernard Haitink, omdat hij aldus Derikx met minimale middelen, maximaal resultaat weet te behalen.

Docent
Naast het zelf actief dirigeren is hij ook werkzaam als docent. Zo heeft hij aan huis zijn eigen dirigentenpraktijk en is hij aangesloten als docent bij de Bond van Orkestdirigenten en Instructeurs.

Voor muziekexpert Willy Janssen waren de muzikale helden van Derikx, Bernard Haitink en Mahler, een grote uitdaging. Desondanks heeft hij toch weer een aantal mooie feiten op een rij weten te zetten over deze inspiratiebronnen.

Bekijk de aflevering hier.

Meest gelezen

Schade aan panden dag na brand goed zichtbaar

Jelle van de Steeg | 9 mei 2025 13:41

Lees ook

’t Beste Idee van Horst aan de Maas bij VTI in Horst

Op woensdag 4 juni presenteren jonge talenten uit Horst aan de Maas hun meest creatieve en innovatie...

Bus beschadigd bij aanrijding in Horst: eigenaar roept veroorzaker op zich te melden

In de nacht van zaterdag op zondag is bij de kruising van de Schoolstraat en de Molenstraat in Horst...

Limburg houdt buskaartjes betaalbaar ondanks kabinetsbezuinigingen

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Limburg heeft aangekondigd dat de provincie geen prijsverhoginge...

Vijfde editie G-debat in Horst aan de Maas

Op dinsdag 13 mei vindt in de raadzaal van gemeente Horst aan de Maas de vijfde editie van het Grote...

Boomteelt Centrum Horst aan de Maas nodigt uit voor Treewalk op zondag 11 mei.

Op zondag 11 mei organiseert Boomteelt Centrum Horst aan de Maas de allereerste Treewalk, een laagdr...

TWC Oranje viert 50-jarig jubileum met sportief fietsevent

Dit jaar markeert een mijlpaal voor TWC Oranje uit Horst want de vereniging bestaat 50 jaar. Al een ...