Scholieren uit Horst aan de Maas zijn één van de meest harde drinkers van Limburg

Scholieren uit de gemeente Horst aan de Maas zijn één van de meest harde drinkers van Limburg. Dat blijkt uit de Gezondheidsmonitor. Noord-Limburg is één van de regio’s waar meer wordt gedronken dan gemiddeld.
Niels van Rens | 3 juli 2024 15:04 | Aangepast op 3 juli 2024 15:04
Het gaat hier om het drinken van vijf of meer glazen achter elkaar op één avond. Dat wordt ook wel bingedrinking genoemd. In Horst aan de Maas drinkt 31 procent van de middelbare scholieren vijf glazen alcohol of meer tijdens een feestje.

Derde plaats
Noord-Limburg staat landelijk op de derde plaats als regio waar tweede- en vierdeklassers van het middelbaar onderwijs het meest aan bingedrinken doen. Ongeveer 24 procent drinkt daar vijf glazen alcohol of meer tijdens een feestje of andere gelegenheid. In Zuid-Limburg ligt dat percentage iets lager, namelijk rond de 21 procent. Ter vergelijking: het landelijk gemiddelde in Nederland is ongeveer 18 procent. Peel en Maas staat ook hoog in de lijst. Daar was het percentage 36 procent, de hoogste van Limburg. Horst aan de Maas staat op plek twee.

Lees ook

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...