Horst
Terug

Nog twee voorstellingen in De Kapel!

8d4e0c4add7e310c09ed51b4cbac6daf

Deze maand zijn er nog twee mooie en zeer verschillende voorstellingen te zien in de kapel van ’t Gasthoês, voor de culturele fijnproevers!

Redactie |  | Aangepast op
Op 23 maart is Limburgse sopraan Fenna Ograjensek te gast, die samen met pianist Robert Weirauch een verrassend muzikaal programma brengt over verleiding: ‘Onweerstaanbaar’. En op woensdag 26 maart is theatermaker en taalkunstenaar Farida Laan te zien met haar voorstelling ‘Zakkenwassers’.

Sopraan Fenna Ograjensek is een veelgevraagd èn veelzijdige zangeres, die bekend staat om haar warme stemgeluid. Samen met pianist Robert Weirauch neemt ze het publiek in hun voorstelling ‘Onweerstaanbaar’ mee langs de verleidingen uit het klassieke repertoire, maar kunnen ze zelf ook de verleiding niet weerstaan om repertoire te laten horen dat ze éigenlijk niet mogen laten horen!

Onweerstaanbaar dus, op zondag 23 maart om 11.00 uur in de kapel van ’t Gasthoês.
bb026616cc3d10b831cdd07391ef05d9
Farida Laan was lange tijd tekenaar en cartoonist, totdat het stilstaande karakter van papier en de beslotenheid van haar atelier haar de keel uit begon te hangen. Ze gooide het over een andere boeg en brengt haar absurdistische wereld nu naar het podium, in taal en beweging. Ze won in 2021 op het Amsterdams Kleinkunst Festival de aanmoedigingsprijs.

In Zakkenwassers vertelt Laan over haar straat. Een straat vol met Zakkenwassers. Wie klopt er aan de deur? En met welk stil verlangen? Een grootstedelijke patatbakker, een op drift geraakte kapster, een idealistisch handwerkcollectief, de leegte? Het universum van Farida Laan is absurdistisch en magisch. Het zal je duizelen maar ook zeker opkikkeren!

Haar voorstelling is op woensdag 26 maart om 20.15 uur te zien in de kapel van ’t Gasthoês.

Kaarten zijn te koop via de website van Kukeleku en ’t Gasthoês.

Lees ook

rechtspraak

Nieuws

Fred H. veroodeeld voor bezit en verspreiding kinderporno, toch hoeft hij niet meer de cel in

Fred H. hoeft niet meer de cel in voor het bezitten en verspreiden van kinderporno. Dat heeft de rechtbank in Maastricht woensdag bepaald. De 52-jarige Sevenummer kreeg 1,5 jaar cel, waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Ook kreeg hij een taakstraf.

station horst-sevenum 2026

Nieuws

Leeg station Horst-Sevenum door ov-staking

Vandaag wordt door heel het land gestaakt in het openbaar vervoer. Ook station Horst-Sevenum is daarom op woensdagochtend leeg en stil.

Vuurwerk stock

Nieuws

Vuurwerkverbod geldt vanaf deze jaarwisseling, maar verenigingen kunnen ontheffing krijgen

Het landelijke verbod op consumentenvuurwerk, dat sinds 1 augustus van dit jaar geldt, betekent niet dat er tijdens de komende jaarwisseling helemaal geen vuurwerk mag worden afgestoken in Horst aan de Maas. Verenigingen en stichtingen kunnen bij de gemeente een ontheffing aanvragen om een vuurwerkshow te organiseren.

20260908-stroomstoring

Nieuws

Stroomstoring treft Melderslo, bijna 40 postcodes zonder stroom

Vanochtend omstreeks 10.05 uur is Melderslo getroffen door een stroomstoring. De oorzaak is onbekend, maar de verwachting is dat het in de middag verholpen is.

brandweer horst

112

Twee aanhoudingen bij brandweerkazerne in Horst

In de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie twee mannen aangehouden bij de brandweerkazerne aan de Westsingel in Horst. De aanleiding is een reeks inbraken bij kazernes in de regio.

trosbosbes.jpg

Nieuws

Grootschalige aanpak trosbes in Putbos in America

De provincie Limburg gaat binnenkort aan de slag in het Putbos bij America. Daar wordt op grote schaal trosbosbes verwijderd. De struik heeft zich de afgelopen jaren sterk verspreid in en rond de Peelvenen en verdringt daar andere planten en dieren.