Horst
Terug

Nationale Molendag, ook in Lottum

2ee4b483a849656a7ae528e6ec3c514d.jpg

Op zaterdag 10 en zondag 11 mei is het weer Nationale Molendag, het grootste Molenfeest van Nederland.

Redactie |  | Aangepast op
Honderden wind- en watermolens in heel Nederland openen hun deuren om bezoek te ontvangen.

Houthuizer Molen
De Houthuizer Molen in Lottum is een beltmolen die in 2007/2008 is gebouwd. De nieuwe molen staat op de plaats van de in 1944 opgeblazen molen van Lottum, en is gebouwd om zo veel mogelijk te lijken op het verwoeste exemplaar.

De rondleiders, molenaars en de ontvangstgroep van de Houthuizermolen heten u van harte welkom om het verhaal van de Lottumse molen te vertellen.

U kunt een consumptie nuttigen op het terras met uitzicht op de Maas, en ook zijn er molenmeel en andere producten te koop. Voor de kinderen ligt er een leuk cadeautje klaar.

De geuren, geluiden, verhalen en de indrukwekkende techniek in een molen moet iedereen een keer beleven.

Nationale Molendag
De molen is op zaterdag 10 mei van 13.00 tot 17.00 uur geopend en op zondag 11 mei van 11.00 tot 17.00 uur.

Houthuizer Molen, Grubbenvorsterweg 19, 5973 NA Lottum.

Lees ook

stationsomgeving.jpg

Herinrichting stationsomgeving Horst-Sevenum: ‘Het wordt mooier, maar dat doet even pijn’

Op station Horst-Sevenum is dinsdagmiddag 7 april officieel het startsein gegeven voor de herinrichting van de stationsomgeving. Wethouder Robert Martens en directeur Harm den Ouden markeerden het moment met de ondertekening van de bouwovereenkomst.

ziekenhuis, dokter.jpg

Bijna 16 procent meer kankerdiagnoses jongvolwassenen in Limburg

Het aantal kankerdiagnoses onder jongvolwassenen is de afgelopen jaren toegenomen in Limburg. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

Ongeval A67 Maasbree Sevenum.jpeg

Hulpdiensten massaal ingezet bij ongeval op A67 tussen Maasbree en Sevenum

Op tweede paasdag zijn rond 18.30 uur hulpdiensten massaal uitgerukt voor een verkeersongeval op de A67 tussen Maasbree en Sevenum. Het ongeluk gebeurde in de rijrichting van Eindhoven naar Venlo.

Collecte collectebus.jpg

Gezamenlijke Goede Doelen collectes in Horst aan de Maas

In de week van 6 t/m 10 april zullen vrijwilligers uit veel kernen in de gemeente weer aan de deur komen om de envelop voor de gezamenlijke collecte op te halen.

helm, oorlog

FilmTheater Horst vertoont ‘Eindelijk Vrij!’ met tentoonstelling van historische voertuigen

FilmTheater Horst vertoont op zondag 12 april in ’t Gasthoês een registratie van de theaterproductie Eindelijk Vrij!. De voorstelling, die eerder op de Groote Heide in Venlo te zien was, vertelt het verhaal van Venlo tijdens de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding van de stad.

bloem, mileiu.jpg

Milieutaken gemeente Horst aan de Maas overgedragen aan omgevingsdienst

De milieutaken van de gemeente Horst aan de Maas worden sinds 1 april 2026 uitgevoerd door de Omgevingsdienst Noord- en Midden-Limburg (ODNML). Met deze wijziging sluit de gemeente zich aan bij een samenwerkingsverband van vijftien gemeenten in de regio.