Goede scores voor Horst aan de Maas op Peeltoernooi

Het Peeltoernooi Bertus Keunen
Muziekvereniging Concordia Meterik en Muziekvereniging St. Caecilia America hebben goede resultaten behaald tijdens het Peeltoernooi in Meijel. Meterik behaalde het predikaat Zeer goed en America kreeg Goed tot Zeer goed. Fanfare Monte Corona Kronenberg deed ook mee, maar zonder beoordeling.
Jelle van de Steeg | 22 juni 2025 22:37 | Aangepast op 22 juni 2025 22:37
Het Peeltoernooi is een evenement waar orkesten beoordeeld worden door een jury en een predikaat krijgen. Dit jaar was het jurylid voor de blaasorkesten Alex Schillings. Vorig weekend waren tijdens het Peeltoernooi slagwerkorkesten te horen, maar daar deden geen orkesten uit Horst aan de Maas aan mee.

Fanfares
De fanfare van America speelde op zaterdagavond in Meijel en liet onder andere het werk Sagas van Henk Badings horen. Een werk dat veertig jaar geleden voor deze vereniging gecomponeerd werd voor hun deelname aan het Wereld Muziek Concours. Daarnaast speelde ze ook The Lords of Masmine van Jan van der Roost. Voor hun optreden kregen ze de beoordeling goed tot zeer goed. “We kijken terug op een zeer geslaagde try-out van ons concoursprogramma in een goed gevulde zaal. Dank aan de jury voor het commentaar en de lovende woorden”, laat de fanfare van America weten.

Meterik bracht op zondag een divers programma met de stukken Tijdreis van Micha Hamel en de fanfarebewerking door Chris Derikx van Concerto Comenia van Maarten de Splenter. Zij kregen voor hun optreden de beoordeling Zeer goed.

De fanfare uit Kronenberg deed ook mee, maar zonder beoordeling. Zij speelden A Movement for Rosa van Mark Camphous en Der Dämon van Paul Huber.

Lees ook

Zomer op het plein

In de zomervakantie kunnen kinderen iedere woensdag vanaf 12:00 uur op het Wilhelminaplein in Horst ...

Middeleeuwse kookkunsten op kasteel Huys ter Horst

Op zondag 6 juli is kasteel Huys ter Horst weer open voor bezoek. Deze dag staat in het teken van he...

Gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederlands in bibliotheek

Op zaterdagochtend 28 juni organiseert BiblioNu een gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederland...

Themarondleiding op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. De twee...

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...