Trainer Pepijn Lijnders ontslagen bij Red Bull Salzburg

Twee dagen na een 3-0 overwinning tegen SK Austria Klagenfurt is trainer Pepijn Lijnders uit Broekhuizenvorst ontslagen als trainer van Red Bull Salzburg. Dat meldt de Oostenrijkse club via haar clubkanalen.
Eric Reijnders | 16 december 2024 16:40 | Aangepast op 16 december 2024 16:40
Na jarenlang assistent te zijn geweest van Jürgen Klopp bij Liverpool, koos Lijnders deze zomer voor het avontuur als hoofdtrainer bij de Oostenrijkse topclub. Hij begon veelbelovend en leidde Salzburg naar de Champions League door FC Twente en Dinamo Kiev in de voorrondes te verslaan.

Echter, de resultaten werden wisselvallig: in de groepsfase werden vijf van de zes wedstrijden verloren, met alleen een overwinning op Feyenoord. Ook in de competitie liep Salzburg achter op koploper Sturm Graz, met een achterstand van tien punten bij de winterstop.

'Grondige analyse'
De club top verklaarde in een statement dat er onlangs een grondige analyse was uitgevoerd. Het werd duidelijk dat het team vaak niet voldeed aan de gestelde eisen en doelstellingen.

Daarom werd besloten dat een nieuwe leiding nodig was voor een impuls, ondanks de hoop op een ommekeer. Lijnders werd door de club bedankt voor zijn inzet en passie, die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de ontwikkeling van Red Bull Salzburg..

Het was voor de 41-jarige Lijnders uit Broekhuizenvorst zijn tweede klus als hoofdtrainer: in 2018 was hij zes maanden als trainer actief bij NEC in Nijmegen, waar hij miste om te promoveren naar de Eredivisie.

Meest gelezen

Grote stroomstoring in Grubbenvorst en Lottum

Bregje Deckers | 7 jan 2025 09:34

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

De redactie | 11 jan 2025 20:15

Lees ook

Hinder en mogelijk gevaar door plaatselijke gladheid

Maandagochtend kan het vrijwel overal in het land plaatselijk glad zijn door bevriezing van natte we...

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

Kijk live mee naar de Vastelaoves Streamers 2025. Zet je klaar voor een avond vol rood-geel-groene g...

Vandaag in 't Gasthoês: Boekpresentatie 'UitZicht'

Een levensvooruitzicht in donker en stilte. Die boodschap ontving Koen Versleijen op 25-jarige leeft...

Cursus rozen snoeien in Lottum

Op 1 en 15 maart wordt er in de tuin van De Rozenhof in Lottum een cursus rozen snoeien gegeven.

Info Café Sevenum voor vragen van inwoners

Inwoners van Sevenum kunnen elke donderdagmiddag met hun vragen en zorgen terecht bij het Info Café,...

De Locht het 17e (museum)dorp van Horst aan de Maas

Na de opening van Museum de Locht op 20 april 1990 is het museum anno 2025 uitgegroeid tot een compl...