Ryan Palmen voorgedragen voor herbenoeming

De gemeenteraad van Horst aan de Maas gaat Ryan Palmen voordragen voor herbenoeming als burgemeester van de gemeente. Dit besluit is genomen tijdens een besloten raadsvergadering op dinsdag 19 november.
Niels van Rens | 20 november 2024 08:46 | Aangepast op 20 november 2024 08:46
Palmen werd op 1 april 2019 benoemd tot burgemeester van Horst aan de Maas, voor een periode van zes jaar. De commissaris van de Koning van de provincie Limburg heeft in juli van dit jaar de raad bericht over het aflopen van de benoemingstermijn van Palmen per 1 april 2025. Door de raad is vastgesteld hoe de voorbereiding van de herbenoeming is geregeld. Een speciale vertrouwenscommissie houdt zich bezig met deze voorbereiding. Deze commissie bestaat uit de fractievoorzitters. De locoburgemeester en de gemeentesecretaris van Horst aan de Maas zijn als adviseurs toegevoegd. De griffier is de secretaris van de commissie.

Verslag van bevindingen
Door de vertrouwenscommissie is gesproken met de commissaris van de Koning en met burgemeester Ryan Palmen zelf. Hiervan is een verslag van bevindingen gemaakt dat is aangeboden aan de gemeenteraad van Horst aan de Maas. Ook heeft de commissie de gemeenteraad een voorstel gedaan.

Aanbeveling naar minister
Op grond van dit voorstel heeft de gemeenteraad dinsdagavond tijdens een besloten vergadering het besluit genomen om Ryan Palmen bij de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties voor te dragen voor herbenoeming.

Advies
De aanbeveling gaat nu door tussenkomst van de commissaris van de Koning naar de minister. De commissaris van de Koning voegt aan de aanbeveling van de gemeenteraad zijn eigen advies toe. Op voordracht van de minister kan vervolgens de burgemeester bij Koninklijk Besluit worden herbenoemd.

Lees ook

Middeleeuwse kookkunsten op kasteel Huys ter Horst

Op zondag 6 juli is kasteel Huys ter Horst weer open voor bezoek. Deze dag staat in het teken van he...

Gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederlands in bibliotheek

Op zaterdagochtend 28 juni organiseert BiblioNu een gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederland...

Themarondleiding op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. De twee...

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...

BiblioNu en JobOn helpen werkzoekenden verder

Werkzoekenden in Horst aan de Maas kunnen deze zomer werk maken van hun loopbaanontwikkeling tijdens...