Roy Bouten over lijsttrekkerschap Leef: 'Blij, trots en heel veel zin om aan de slag te gaan'

Afgelopen zaterdag werd PvdA-wethouder Roy Bouten naar voren geschoven als lijsttrekker van Leef, de nieuwe partij waarin D66-GroenLinks en PvdA samen verdergaan. Bouten zal tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 de lijst aanvoeren.
Jelle van de Steeg | 12 maart 2025 16:03 | Aangepast op 12 maart 2025 16:03
Dat D66-Groenlinks en PvdA zouden fuseren in Leef, werd in de zomer van 2024 al bekend. Op de ledenvergadering van afgelopen zaterdag werd Bouten dus unaniem aangewezen als lijsttrekker. "Blij, trots en heel erg veel zin om aan de slag te gaan", zegt Bouten over zijn eerste reactie zaterdag. "Er gaan heel veel dingen goed, we bouwen bijvoorbeeld super veel nu en dat is ook heel hard nodig. Maar er zijn ook mensen die veel zorgen hebben: over of er wel een woning is, of er wel een goede baan is, hoe we met buitengebied omgaan, of het straks nog wel betaalbaar is. Ik heb zin om met oplossingen aan de slag te gaan."

Water bij de wijn
"Nee", antwoordt Bouten op de vraag of er water bij de wijn gedaan moest worden door de partijen bij de fusie. "Want er zijn altijd verschillen, binnen de PvdA zijn ook verschillen. Daarom denk ik dat het goed is dat je niet met allerlei partijen meedoet met de verkiezingen, maar dat je het hebt over dat wat bindt en wij staan samen voor een sociaal en groen Horst aan de Maas. Wij willen met heel veel inwoners daarmee aan de slag gaan, dus daarom is het veel beter dat wij als Leef meedoen."

Nieuwe identiteit
Bij een fusering hoort ook een nieuwe identiteit. "Ik denk dat mensen het niet zoveel uitmaakt wat de identiteit van een partij is", zegt Bouten over mogelijke zorgen om voet aan de grond te krijgen. "Mensen willen twee dingen: dat je met concrete oplossingen komt die een oplossing bieden voor daar waar zij zich zorgen over maken. En mensen willen dat je te vertrouwen bent, dus dat je je afspraken nakomt en doet wat je doet wat je zegt en zegt wat je doet. Ik denk dat dat de twee pijlers zijn die bepalen of mensen uiteindelijk op je gaan stemmen of bij je beweging aan willen sluiten."

Meest gelezen

Open dag D’n Haof in Horst

Redactie | 18 mrt 2025 07:25

Lees ook

Babbel & Kookworkshop

Op donderdag 3 april organiseert het Toon Hermans Huis Noord-Limburg een Babbel & Kookworkshop.

Boekenmarkt bij De Kantfabriek

Op zondag 23 maart organiseert Museum de Kantfabriek een grote tweedehands boekenmarkt.

Open dag D’n Haof in Horst

Op zondag 23 maart tussen 10.00 uur en 14.00 uur opent D’n Haof haar deuren voor iedereen die een ki...

Praat mee over de toekomst van Horst aan de Maas

Om inwoners de kans te geven mee te praten over de Omgevingsvisie, worden er binnenkort inwonersavon...

Nog twee voorstellingen in De Kapel!

Deze maand zijn er nog twee mooie en zeer verschillende voorstellingen te zien in de kapel van ’t Ga...

Informatiebijeenkomst: Gaat Horst aan de Maas op de schop?

Heb je al gehoord van de Omgevingswet, Omgevingsvisie en het Omgevingsplan? Zo nee, dan is dat nu de...