Horst
Terug

Open dag D’n Haof in Horst

ae8ed9576c29a28cfc00c8d1a7348378

Op zondag 14 april tussen 11.00 u en 16.00 uur opent D’n Haof haar deuren voor iedereen die een kijkje wilt nemen in een volkstuin onder glas.

Redactie |  | Aangepast op
D’n Haof is de eerste en enige kas in Limburg waar consumenten op duurzame wijze hun eigen groeten, fruit, bloemen of planten onder glas kunnen telen.

D’n Haof is gestart op 3 februari 2024 en heeft al een groep tuinders binnen die ieder op verschillende wijze hun tuin hebben ingericht. Iedere tuin is uniek en ziet er gezellig uit.Er wordt op creatieve wijze omgegaan met de indeling van de tuinen.

Duurzame teelt
D’n Haof is in onze regio een aanvulling op de bestaande voedselvoorziening. De volkstuin onder glas biedt consumenten de mogelijkheid om zelf op duurzame wijze groeten, fruit, bloemen of planten te telen en tegelijkertijd gezond bezig te zijn in hun eigen volkstuin.

Chemische bestrijdingsmiddelen zijn niet toegestaan. D’n Haof zorgt voor biologische bestrijders in de kas en zet hommels uit voor de bestuiving.

Full service
D’n Haof zorgt voor tuingereedschap en kruiwagens en er zijn jonge groenteplanten aanwezig. Ook kunnen de tuinders gebruik maken van compost en ieder tuintje heeft een eigen water aansluiting. Op deze manier wordt het tuinieren makkelijker gemaakt voor iedereen, ook voor degenen die nog geen groene vingers hebben.

Wil je graag een kijkje nemen in onze volkstuin onder glas, kom dan op zondag 14 april tussen 11.00 u en 16.00 u naar ons toe.

Probeer zoveel mogelijk met de fiets te komen.

Lees ook

claudia en henkie

Bizarre kattenwissel in Grubbenvorst: dood gewaande Henkie zit gewoon thuis op de trap

Claudia Zeegers uit Grubbenvorst beleefde maandag een nogal bizarre ochtend. Nadat ze haar aangereden kat Henkie naar het crematorium had gebracht, bleek Henkie thuis springlevend op de trap te zitten. Toch had Claudia een kat die als twee druppels water op Henkie leek naar het crematorium gereden.

miek en guido in stadion

WK 2026

WK voorbij voor Oranje: de laatste week van Miek en Guido in de Verenigde Staten

Het WK is voorbij voor Oranje en daarmee is ook een eind gekomen aan de reis van Miek en Guido. Voor Omroep Horst aan de Maas hield het duo ook in hun laatste week hun avonturen bij: van de wedstrijden tegen Tunesië en Marokko tot de reis naar Mexico en de twee grote Oranje-parades. Een kleine troost na de uitschakeling maandag- op dinsdagnacht.

margot van den beuken veiligheidsregio

Veiligheidsregio deelt kooktips voor stroomloze dagen

Survivaltips vliegen je om de oren. Je zou er bijna genoeg van krijgen. Zijn we nu wel of niet voorbereid op een crisis? Het antwoord is (natuurlijk) nee.

maagdenberg venlo

Clevers opent volgend jaar in Maagdenberg, zaal afgebroken

IJssalon Clevers opent pas volgend jaar de deuren in het voormalige Grand Café Maagdenberg in Venlo. De vergunningaanvraag duurde langer dan gepland.

fietseenstalling horst

Opnieuw bewaakte fietsenstalling in centrum van Horst

Deze zomer kunnen mensen de fiets weer zorgeloos parkeren in het centrum van Horst. Van 4 juli tot en met 22 augustus keert de bewaakte fietsenstalling terug.

pexels-towfiqu-barbhuiya-3440682-9852063

Tijdelijk container voor oud papier in Meterik geplaatst

Bij de blokhut van JongNL in Meterik staat tot en met 9 juli een grote container voor oud papier. Afgelopen zaterdag ging het ophaalmoment niet door vanwege de extreme temperaturen.