Oorlogsmonument Meterik: Elbert Joosten staat stil bij 80 jaar vrijheid

Horst aan de Maas herdenkt 80 jaar bevrijding en vrijheid. Om hierbij stil te staan kiest elke wethouder een oorlogsmonument uit in deze serie om duidelijk te maken wat vrijheid voor hem betekent. In deze aflevering Elbert Joosten bij het oorlogsmonument in Meterik.
Niels van Rens | 22 november 2024 10:59 | Aangepast op 22 november 2024 10:59
Dorpsgenoot Hay van Rengs inspireerde de wethouder met zijn uitspraak over vrijheid: “Vrijheid is niet bang hoeven zijn.” Joosten vervolgt: “Dat je niet bang hoeft te zijn voor oorlogen, andere mensen of geweld. Vrijheid is niet vanzelfsprekend en we moeten er samen voor zorgen dat het zo blijft.” Het monument in Meterik staat op de plek waar het vliegtuig ‘Ill Wind II’ is neergestort.

Het hele verhaal van wethouder Joosten over vrijheid en waarom hij juist dit monument heeft gekozen, is te zien in de onderstaande video.

Meest gelezen

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

Redactie | 25 mrt 2025 08:25

Samenvatting Gladiatoren HadM vanavond op TV

Eric Reijnders | 23 mrt 2025 15:02

Lees ook

Voorjaarseditie Groene Burendag in Horst

Op zaterdag 5 april vindt de voorjaarseditie van de Groene Burendag wederom plaats in de Mussenbuurt...

Ontdek de schoonheid van Kaldenbroek

Maak kennis met Kaldenbroek en de verbinding tussen de laag-, midden- en hoogterrassen van de Maas i...

Munckhof wint aanbesteding voor leerlingenvervoer Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam en Molenlanden

Munckhof heeft recent de aanbesteding gewonnen voor het leerlingenvervoer van gemeenten Gorinchem, H...

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

De 'Stille Sluipers' van de Horster Jong Nederland afdeling zijn tijdens de vrijdag, zaterdag en zon...

Verlies Wittenhorst in belangrijke driepunter tegen Nuenen

Wittenhorst verloor drie kostbare punten tegen RKSV Nuenen. Ondanks legio kansen en een flink overwi...

Loting OLS is bekend: hier vind je de schutterijen uit Horst aan de Maas

De loting voor het OLS op 6 juli vond vrijdagavond plaats in Cultuurpodium De Bombardon in Heythuyse...