Munters AB neemt Hotraco over

Beeld: Hotraco
Het Zweedse bedrijf Munters AB heeft Hotraco overgenomen van het Amsterdamse investeringsbedrijf Nedvest. Hotraco, met hoofdkantoor in Hegelsom, is actief binnen de agrarische technologie en biedt oplossingen voor onder andere de pluimvee- en tuinbouwsector.
Niels van Rens | 21 oktober 2024 16:01 | Aangepast op 21 oktober 2024 16:01
Onlangs vierde Hotraco nog haar 50-jarig jubileum.

Strategische stap naar digitalisering
De overname past in de strategie van Munters om een geïntegreerd digitaal ecosysteem te ontwikkelen. Dit ecosysteem maakt gebruik van dataplatforms, sensoren en geavanceerde software op basis van kunstmatige intelligentie (AI) om de agrarische productieketen te optimaliseren. Pia Bratgårde Linder, bestuursvoorzitter van de FoodTech-divisie van Munters, benadrukt het belang van deze overname: "Hotraco helpt ons om de opbrengst, duurzaamheid en transparantie in voedselproductie te verbeteren."

Met een wereldwijd netwerk en 45.000 regelaars in meer dan 50 landen, voornamelijk in Europa, versterkt Hotraco de positie van Munters in de Europese markt. Bovendien biedt het de mogelijkheid om de hoeveelheid verzamelde data in het digitale ecosysteem van Munters flink uit te breiden.

Groeipotentieel voor de toekomst
Hotraco heeft veel groeipotentieel, vooral op het gebied van veehouderij, gewasbewaring en tuinbouw. De overname biedt nieuwe mogelijkheden via zowel bestaande als nieuwe verkoopkanalen. Hierdoor kan Hotraco haar positie in concurrerende markten verder versterken. Jurriën Duijker, Investment Director van Nedvest, reageert positief op de overname: "We zijn ervan overtuigd dat Munters de juiste partner is om het succes van Hotraco voort te zetten. Dit biedt geweldige kansen voor het management en de medewerkers van Hotraco."

Continuïteit en verdere groei
Hotraco’s CEO, Berta Danielsdóttir, blijft aan als Managing Director en krijgt een plek in het managementteam van de Controllers-divisie binnen Munters. Ze kijkt met vertrouwen naar de toekomst: "De overname door Munters waarborgt de continuïteit van Hotraco en biedt ons de kans om verder te groeien. Munters is een sterke speler in onze markten en de ideale partner voor de verdere ontwikkeling van ons bedrijf."

Met deze strategische overname zet Munters een belangrijke stap in de richting van verdere digitalisering en innovatie binnen de wereldwijde voedselketen, met Hotraco als belangrijke speler in deze nieuwe fase.

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...