Jongeren actief met politiek tijdens Zinnige Zaken

45 vmbo-leerlingen van het Dendron College krijgen op dinsdag 8 oktober de kans om zich bezig te houden met politiek tijdens het project Zinnige Zaken. Dit project is opgezet om jongeren meer te betrekken bij politieke besluitvorming door hen zelf aan de slag te laten gaan met maatschappelijke onderwerpen.
Niels van Rens | 3 oktober 2024 09:37 | Aangepast op 3 oktober 2024 09:37
Zinnige Zaken is een initiatief van de gemeenteraad, in samenwerking met het Dendron College en conceptbureau Witgoed en Van Bontewas.

Jongerenraadsvergadering
Tijdens deze dag werken de leerlingen in kleine groepjes aan politieke vraagstukken. Ze worden daarbij geholpen door raadsleden en oud-raadsleden. Het hoogtepunt van de dag is een jongerenraadsvergadering, die wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering presenteren de leerlingen hun ideeën, waarna er gestemd wordt. Het winnende idee krijgt een plek op de politieke agenda en wordt daadwerkelijk uitgevoerd.

Succesvolle projecten
Zinnige Zaken heeft al verschillende succesvolle projecten opgeleverd. Vorig jaar won het idee om meer studieplekken in de bibliotheek te maken. Dit plan werd door de gemeenteraad opgepakt en gerealiseerd.

De jongerenraadsvergadering begint om 16.00 uur in de raadzaal. Iedereen is welkom om te komen kijken. De vergadering is ook live te volgen via Facebook.

Meest gelezen

Vrijwilligersmedaille voor Noud Bongers uit Lottum

Jelle van de Steeg | 27 okt 2025 22:00

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...