Jan uit America wil stratenmaker en olympisch kampioen worden

Jan Jenneskens op zijn BMX Jelle van de Steeg
De 9-jarige Jan Jenneskens uit America werd in oktober kampioen van de BMX Zuid Competitie in de categorie boys tot 9 jaar. Nu droomt Jan ervan om olympisch kampioen en stratenmaker te worden.
Jelle van de Steeg | 3 november 2025 14:02 | Aangepast op 3 november 2025 14:02
Rondom de woning in America heeft Jan alle ruimte om met zijn BMX rond te fietsen. Samen met zijn broer Siem doet hij dan ook weinig anders volgens vader Nard Jenneskens. En die is ontzettend trots op zijn zoon. "Dat doet hij toch weer mooi, trots op het mannetje", vertelt Nard.

Olympisch kampioen
Op de vraag wat Jan later wil worden is het antwoord resoluut: stratenmaker en olympisch kampioen. En over dat laatste wordt heel nuchter nagedacht bij Jan thuis. "Nee", antwoordt Nard glimlachend op de vraag of ze weleens nadenken wanneer het doel om olympisch kampioen realistisch wordt. "Eigenlijk pas als ze groot zijn en nog met dezelfde passie fietsen. Hij vindt zichzelf nu al een hele jongen, maar ik denk als je rond de 15 bent en het zit er nog steeds in met hetzelfde fanatisme."

Meest gelezen

Bedrijfsongeval op Horsterweg in Lottum

Eric Reijnders | 31 okt 2025 14:43

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...