Intensieve aanpak tegen ondermijning en jeugdcriminaliteit in Horst aan de Maas

Sinds februari is binnen de eenheid Limburg het nieuwe project ORION van start gegaan. Dit project, dat actief is in de basisteams Venray-Gennep, Horst-Peel en Maas, en Venlo-Beesel, richt zich op de bestrijding van ondermijning en de aanpak van jeugdcriminaliteit.
Bregje Deckers | 20 maart 2025 13:30 | Aangepast op 20 maart 2025 11:47
Ook in de gemeente Horst aan de Maas speelt ORION een belangrijke rol in het tegengaan van illegale activiteiten.

Doelstelling van ORION
Het project heeft als doel de slagkracht van politie en handhavingsinstanties te vergroten, waardoor criminaliteit rond ondermijning en jeugdcriminaliteit sneller en effectiever kan worden aangepakt en verstoord. Door gerichte interventies wordt geprobeerd criminele structuren te doorbreken en jongeren uit de criminaliteit te houden.

Aanpak
Het team ORION opereert dagelijks op straat, zowel zichtbaar als onzichtbaar, om illegale activiteiten in kaart te brengen en aan te pakken. Het project heeft veel raakvlakken met het eerdere programma ‘Pandora’, maar is breder opgezet door de samenwerking tussen meerdere basisteams. Hierdoor kunnen signalen van ondermijning sneller worden opgepakt en doeltreffender worden bestreden.
Resultaten tot nu toe In de eerste anderhalve maand van ORION zijn er al significante resultaten geboekt. Tot op heden zijn 16 verdachten aangehouden voor drugsgerelateerde misdrijven. Daarnaast zijn er diverse goederen in beslag genomen, waaronder:
  • Kilograms hard- en softdrugs;
  • Drie (vuur)wapens;
  • Meerdere voertuigen;
  • Duizenden euro’s aan contant geld.
Op bestuurlijk niveau zijn er acht rapportages opgesteld voor woningsluitingen en tien rapportages voor het opleggen van dwangsommen wegens drugshandel. Deze maatregelen moeten bijdragen aan een structurele aanpak van ondermijning en het terugdringen van criminele activiteiten in de regio.

Impact
Voor Horst aan de Maas betekent ORION een versterkte aanpak van ondermijning en jeugdcriminaliteit. Door de samenwerking met omliggende gemeenten en basisteams kunnen politie en bestuur effectiever optreden tegen illegale praktijken. De resultaten van de eerste maanden laten zien dat deze strategie werkt en dat er concrete stappen worden gezet richting een veiliger leefomgeving.

Lees ook

Crisisnoodopvang Swolgen sluit de deuren

Per 1 januari 2026 sluit de opvang voor Oekraïense vluchtelingen in de oude basisschool in Swolgen.

Zomer op het plein

In de zomervakantie kunnen kinderen iedere woensdag vanaf 12:00 uur op het Wilhelminaplein in Horst ...

Middeleeuwse kookkunsten op kasteel Huys ter Horst

Op zondag 6 juli is kasteel Huys ter Horst weer open voor bezoek. Deze dag staat in het teken van he...

Gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederlands in bibliotheek

Op zaterdagochtend 28 juni organiseert BiblioNu een gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederland...

Themarondleiding op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. De twee...

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...