Gemeenteraad stemt in met 375 vakantiehuisjes bij Kasteel Ooijen

De gemeenteraad van Horst aan de Maas heeft ingestemd met het gewijzigde bestemmingsplan voor Recreatiepark Kasteel Ooijen in Broekhuizenvorst. Dit besluit maakt de weg vrij voor een grote uitbreiding en modernisering van het vakantiepark, dat 375 nieuwe vakantiehuisjes, een vernieuwd centrumgebouw, een jachthaven en meerdere torens zal omvatten.
Bregje Deckers | 12 maart 2025 11:16 | Aangepast op 12 maart 2025 11:16
Het bestemmingsplan voor het recreatiepark werd oorspronkelijk in 2018 vastgesteld, maar door de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum en de wens om het park op te waarderen, waren aanpassingen nodig.

Torens
Een belangrijke wijziging is de toevoeging van nieuwe bouwmogelijkheden, waaronder verhoogde chalets, torenwoningen en een entreegebouw met twee torens van 18,5 meter hoog. Dit entreegebouw zal vlakbij het rijksmonument Kasteel Ooijen komen te staan, wat heeft geleid tot discussie over de impact op het erfgoed, maar uiteindelijk werd het toch goedgekeurd.

Zorgen en aanpassingen
Tijdens de besluitvorming werden verschillende zorgen geuit, vooral over de toename van verkeer van en naar het park en de invloed van de torens op het monumentale kasteel. Hoewel erfgoedorganisaties negatief adviseerden over de bouw nabij het kasteel, heeft het gemeentebestuur toch groen licht gegeven. Wel is toegezegd dat de ontwikkeling wordt gemonitord en dat het beeldkwaliteitsplan duidelijke richtlijnen bevat voor de architectonische invulling.

Daarnaast zijn er milieukundige uitdagingen, zoals de stikstofdepositie en de invloed van gewasbeschermingsmiddelen op het park. Er is onderzoek gedaan naar een spuitzonering en maatregelen zoals een groenblijvende haag zijn voorgesteld om de leefkwaliteit te waarborgen.

Goedkeuring
Met de goedkeuring van de gemeenteraad is het bestemmingsplan definitief, al blijft beroep mogelijk bij de Raad van State. Initiatiefnemer Van Logten heeft aangegeven alle voorwaarden en kritiek serieus te nemen en werkt aan een recreatievoorziening die niet alleen toerisme aantrekt, maar ook bijdraagt aan de regionale economie.

Meest gelezen

'Mongoolse Prins' Dschero Khan (95) overleden

Eric Reijnders | 28 apr 2025 14:50

Heideroosjes zegt enige concert van dit jaar af

Eric Reijnders | 25 apr 2025 15:07

Slotconcerten Rowwen Hèze binnen uur uitverkocht

Bregje Deckers | 26 apr 2025 11:13

Lees ook

Nationale Molendag, ook in Lottum

Op zaterdag 10 en zondag 11 mei is het weer Nationale Molendag, het grootste Molenfeest van Nederlan...

Openstelling kasteel Huys ter Horst

Op zondag 4 mei is het kasteel weer bewoond en te bezichtigen voor publiek.

Fotografen uit Horst aan de Maas exposeren in Panningen

Fotogroep NL-70 exposeert tot en met 11 mei eigen werk op de Markt in Panningen.

Zesde editie van Petranpad Ultra Trail en Walk

Op vrijdag 2 mei en zaterdag 3 mei 2025 start de 6e editie van de Petranpad Ultra Trail en Walk.

Dodelijk schietincident in Venlo, meerdere aanhoudingen

Woensdag heeft de politie 'meerdere personen' aangehouden in het onderzoek naar het schietincident d...

Opening nieuw seizoen De Rozenhof Lottum

Op zaterdag 3 mei start het nieuwe seizoen van De Rozenhof Lottum en vindt er weer een feestelijke o...