Fietsen met Peelverhalen in America

Stichtingen Peelmuseum America en Cultureel Erfgoed Zwarte Plak (CEZP) organiseren op 17 augustus een fietstocht door de Limburgse Peel. Tijdens deze fietstocht worden er verhalen verteld over de Peel.
Redactie | 30 juni 2024 12:32 | Aangepast op 30 juni 2024 12:32
Deze activiteit, een aanvulling op het jaarlijkse evenement 'Wandelen met Verhalen', biedt deelnemers de mogelijkheid om de regio op een nieuwe manier te verkennen. De route is zo'n 22 kilometer.

Culturele locaties
De fietstocht start bij het Peelmuseum en voert langs diverse historische en culturele locaties. De route begint richting De Paardekop en vervolgt naar De Halte Griendtsveen, waarna deelnemers uiteindelijk bij De Kamiël van de Piël, onderdeel van het cultureel erfgoed Zwarte Plak, aankomen. Op elk van deze drie locaties zullen verhalenvertellers aanwezig zijn om de fietsers te inspireren met verhalen en de rijke spirit van de Peelregio.

Muziek
Bij terugkomst bij het Peelmuseum worden de deelnemers getrakteerd op live country-rock muziek van The Mudroad Rangers. Dit festival is gratis toegankelijk voor iedereen vanaf 16.00 uur

Om deel te nemen aan de fietstocht is vooraf aanmelden verplicht. Deelnemers kunnen een starttijd kiezen tussen 13.00 en 15.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.peelmuseum.nl.

Meest gelezen

Blijft onrustig in Tienray: bushokje opgeblazen

Eric Reijnders | 1 jan 2026 15:08

Lees ook

Dreumels hannesse op het ijs: 'D'n Hannes 2024' binnenkort opnieuw uitgereikt tegenover groter publiek

'D'n Hannes 2024' wordt op zaterdag 20 december uitgereikt op de ijsbaan in Horst. Deze ludieke onde...

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...