Dominique Janssen leidt Oranje in debuut Veurink als bondscoach

Dominique Janssen zal dinsdag de aanvoerdersband dragen tijdens de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Polen. Bondscoach Arjan Veurink, die zijn eerste wedstrijd leidt, maakte dit bekend tijdens een persmoment.
Eric Reijnders | 24 oktober 2025 09:50 | Aangepast op 24 oktober 2025 09:50
De keuze voor Janssen is voorlopig, maar volgens Veurink weloverwogen: “Do is een verbindende schakel, ze communiceert goed met zowel jonge als ervaren speelsters. Dat is precies wat ik zoek in een aanvoerder.”

Afscheid als international
Janssen, 30 jaar en uitkomend voor Manchester United, reageerde trots: “Een hele eer, ik ben supertrots. Ik kijk ernaar uit om te spelen en mezelf te blijven. Het is tijdelijk, maar ik probeer het op mijn manier goed in te vullen.” Janssen deelt de band met Sherida Spitse, die afscheid neemt als international.

Tot de zomer van 2024 speelde Janssen bij VfL Wolfsburg, waar ze ook aanvoerder was. “Ik ben geen Sherida 2.0. Ik voel aan hoe het met mensen om me heen gaat. Ik wil dat iedereen zich goed voelt, daar focus ik op,” aldus de geboren Horsterse.

Natuurlijke leider
De keuze is nog niet definitief, maar Veurink ziet in Janssen een natuurlijke leider. “Do is een verbinder, iemand die de sfeer bewaakt en goed schakelt tussen jong en oud,” vertelde hij op het persmoment.

Opvallend is dat Veurink eerder aangaf dat de verdediging verbetering behoeft. Toch ontkent hij dat dit meespeelde in zijn keuze voor een verdedigster als captain: “Nee, die link leg ik niet. We moeten verdedigend sterker worden, maar dat staat los van het aanvoerderschap.”

Meest gelezen

Bedrijfsongeval op Horsterweg in Lottum

Eric Reijnders | 31 okt 2025 14:43

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...