Horst
Terug

Bedrag subsidie verduurzaming woningen in Horst aan de Maas loopt op naar 7,9 miljoen

91b42b08070aa6ce1cc7ada646f6adb8.jpg

In de eerste helft van dit jaar hebben huiseigenaren in Horst aan de Maas 151 keer subsidie ontvangen voor de aanschaf van een warmtepomp. Dit komt neer op een totaalbedrag van 900.834 euro voor alle verduurzamingsmaatregelen samen, volgens de nieuwste cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Bregje Deckers |  | Aangepast op
Dat meldt het AD.

Warmtepomp
Wie een warmtepomp koopt en installeert, kan subsidie aanvragen bij de RVO. Deze subsidie varieert van 500 tot 12.000 euro, afhankelijk van het type warmtepomp. Daarnaast zijn er ook subsidies beschikbaar voor zonneboilers, energiezuinige ventilatie en maatwerkadvies om woningen te verduurzamen. Het grootste deel van het subsidiebedrag gaat echter naar huiseigenaren die een warmtepomp hebben aangeschaft.

Totaal aantal subsidies in Horst aan de Maas
Sinds 2016 is er in Horst aan de Maas in totaal 7,9 miljoen euro aan groene subsidies verstrekt, waarbij 949 woningeigenaren subsidie hebben ontvangen voor een warmtepomp. Het aantal warmtepompen in de gemeente ligt relatief hoger dan het landelijke gemiddelde en ook boven het gemiddelde van heel Limburg.

Dalende trend
Dat het verstrekken van subsidies voor warmtepompen en andere groene maatregelen in Horst aan de Maas dit jaar langzamer gaat dan vorig jaar, volgt de landelijke trend. Begin dit jaar is de verkoop van warmtepompen namelijk ingestort. Door de lagere gasprijzen is de terugverdientijd van deze apparaten langer geworden, waardoor consumenten afwachtend zijn. Daarnaast willen regeringspartijen PVV, VVD, NSC en BBB de verplichting schrappen om vanaf 2026 cv-ketels aan het eind van hun levensduur te vervangen door warmtepompen, een maatregel die door het vorige kabinet was ingesteld.