Eindhovenaren blijven vastzitten voor woninginbraak Sevenum

Twee Eindhovenaren blijven vastzitten voor een woninginbraak in Sevenum in januari van vorig jaar. Op 19 januari werden ouderen slachtoffer van de inbraken, waarbij ook werd toegeslagen in Panningen. Bij laatstgenoemde werd bij het binnendringen ook geweld gebruikt.
Jelle van de Steeg | 10 januari 2025 09:58 | Aangepast op 10 januari 2025 09:58
Naast Sevenum en Panningen sloegen de twee verdachten ook toe in drie woningen in Maastricht en in het Brabantse Leusden. Dat schrijft De Limburger.

Geld en sieraden
De mannen hadden het bij de inbraken gemunt op geld en sieraden van hoogbejaarde mensen. Na de reeks inbraken werden in april 2024 drie mannen van 22, 23 en 27 opgepakt, waaronder de twee hoofdverdachten. Een van hen wordt gezien als opdrachtgever door justitie, zo hebben medeverdachten verklaard. Volgens zijn advocaat is zijn rol niet zo groot als het OM hem toeschrijft en is er nog iemand anders bij betrokken die in de hiërarchie boven deze verdachte staat. De andere verdachte wordt door justitie hoofdzakelijk gezien als chauffeur.

Schorsing
De rechtbank werd door de advocaten verzocht om de voorlopige hechtenis van beide verdachten te schorsen tot de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak. Dit werd afgewezen door de rechters, waardoor de twee in ieder geval blijven vastzitten tot de rechtszaak. Deze staat voorlopig gepland op 4 april.

Meest gelezen

Brand in woning in Swolgen

Eric Reijnders | 13 jan 2025 18:55

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

De Redactie | 11 jan 2025 20:15

Lees ook

Dichte mist in Limburg

Het KNMI waarschuwt woensdag voor plaatselijke dichte mist in Limburg.

Munckhof-chauffeurs ontvangen onderscheiding voor uitzonderlijke dienstbaarheid

Recent hebben maar liefst 16 chauffeurs van Munckhof Taxi Zaandam, Tilburg en Horst het prestigieuze...

Hinder en mogelijk gevaar door plaatselijke gladheid

Maandagochtend kan het vrijwel overal in het land plaatselijk glad zijn door bevriezing van natte we...

Kijk hier naar de Vastelaovesstreamers

Kijk live mee naar de Vastelaoves Streamers 2025. Zet je klaar voor een avond vol rood-geel-groene g...

Vandaag in 't Gasthoês: Boekpresentatie 'UitZicht'

Een levensvooruitzicht in donker en stilte. Die boodschap ontving Koen Versleijen op 25-jarige leeft...

Cursus rozen snoeien in Lottum

Op 1 en 15 maart wordt er in de tuin van De Rozenhof in Lottum een cursus rozen snoeien gegeven.