Wendy biedt hulp aan mensen met een depressie: 'Praat erover'

Wendy Bertrams uit Kronenberg zet in de hele provincie zelfhulpgroepen op voor de Depressievereniging Limburg. In teken van Stille Strijd sprak Omroep Horst aan de Maas haar. Ze heeft maar één boodschap: 'Praat erover'.
Niels van Rens | 11 april 2024 11:56 | Aangepast op 11 april 2024 11:56
Bertrams organiseert contactavonden voor lotgenoten.

Lachen
"Veel mensen hebben een verkeerd beeld van zo'n avond", zegt de Kronenbergse. "Dan denken ze dat je daar alleen maar depressief van wordt, maar dat is helemaal niet zo. Lachen is namelijk heel belangrijk. Met z'n allen delen we onze ervaringen en gedachtes en praten we daarover."

Zelfmoordgedachtes
Zelf heeft Bertrams ook last van depressies gehad. "Ik heb twee flinke depressies gehad", zegt ze. "Gelukkig ben ik daar nu uit en kan ik met mijn ervaringen andere mensen helpen, dat is heel dankbaar." Zelfmoordgedachtes heeft ze ook gehad. "Maar ik heb daar het lef niet voor. Die gedachtes hebben, dat is heel eng."

Met elkaar praten
Bertrams is blij met de komst van Stille Strijd naar Horst aan de Maas. "Dit is een mooie gelegenheid om met elkaar te praten, het taboe eraf te halen. Zelfmoordgedachtes zijn eng. Je voelt je eenzaam en door erover te praten doorbreek je het taboe."

Stille Strijd
Stille Strijd wil het taboe op depressie en zelfdoding onder jongeren doorbreken en het gesprek erover op gang brengen. Het beeld van een in elkaar gedoken jongere staat symbool voor de innerlijke strijd die veel depressieve jongeren voeren. Het beeld is van verre zichtbaar door zijn grote afmeting en zijn felle kleur.

Denk je aan zelfmoord of maak je je zorgen om iemand? Praten over zelfdoding kan anoniem via de chat op www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.

Stille Strijd, een kunstwerk van SAZZA, Power of Art House (www.stillestrijd.com).



Meest gelezen

Schade aan panden dag na brand goed zichtbaar

Jelle van de Steeg | 9 mei 2025 13:41

Lees ook

’t Beste Idee van Horst aan de Maas bij VTI in Horst

Op woensdag 4 juni presenteren jonge talenten uit Horst aan de Maas hun meest creatieve en innovatie...

Bus beschadigd bij aanrijding in Horst: eigenaar roept veroorzaker op zich te melden

In de nacht van zaterdag op zondag is bij de kruising van de Schoolstraat en de Molenstraat in Horst...

Limburg houdt buskaartjes betaalbaar ondanks kabinetsbezuinigingen

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Limburg heeft aangekondigd dat de provincie geen prijsverhoginge...

Vijfde editie G-debat in Horst aan de Maas

Op dinsdag 13 mei vindt in de raadzaal van gemeente Horst aan de Maas de vijfde editie van het Grote...

Boomteelt Centrum Horst aan de Maas nodigt uit voor Treewalk op zondag 11 mei.

Op zondag 11 mei organiseert Boomteelt Centrum Horst aan de Maas de allereerste Treewalk, een laagdr...

TWC Oranje viert 50-jarig jubileum met sportief fietsevent

Dit jaar markeert een mijlpaal voor TWC Oranje uit Horst want de vereniging bestaat 50 jaar. Al een ...