Blauwtongvirus raakt ook schapenherder Tineke in Sevenum

Horst aan de Maas is momenteel de gemeente met de meeste besmettingen van het blauwtongvirus. Dat raakt ook onder andere schapenherder Tineke Camps in Sevenum.
Bregje Deckers | 25 juli 2024 14:01 | Aangepast op 25 juli 2024 14:01
Vorig jaar kwam het virus ook al in de buurt van de schapen van Camps, maar deze bleven toen gespaard. Helaas is dat dit jaar niet het geval.

Lijden
“Het is heel heftig om de schapen te zien lijden”, vertelt de schapenherder. “Je merkt het aan dat ze suf en minder alert worden, voor mijn gevoel hebben al onze schapen daar op dit moment last van.” Van de 1400 schapen die ze hebben, zijn er op dit moment 70 afgezonderd omdat ze niet fit zijn. Ook heeft Camps inmiddels zestien schapen verloren aan het blauwtongvirus.

Symptomen
“Het begint wel echt met suf worden, minder alert zijn en minder goed met de kudde meekunnen”, aldus Camps. “Ze krijgen een wat dikkere kop, gaan kreupel lopen en ik zie bij mijn schapen dat ze vaak ontstoken mondhoeken krijgen, waardoor ze gaan kwijlen.” In ernstige gevallen van het blauwtongvirus kleurt de tong van de dieren ook blauw.

Financieel
Het blauwtongvirus raakt de schapenherder ook finacieel. Ze vertelt: “De schapen voeren het werk uit voor mij en elk overleden schaap moet natuurlijk vervangen worden. We hebben ook veel geld gestoken in de vaccinatie en nu komt daar alle zorg en medicatie voor de dieren bij.” 
Over de tijd die gaat komen maakt Camps zich zorgen: “Het is mijn grootste zorg dat dit de hele zomer gaat duren.”

Bekijk de video hier.


Lees ook

Informatieavond SamenLoop Horst aan de Maas

Dit jaar is de tweede editie van de SamenLoop Horst aan de Maas. Hiervoor wordt er een vrijblijvende...

Ontdek het Reindersmeer: het verhaal van water, wind en mens

Ontdek tijdens deze winterwandeling hoe mooi Nationaal Park De Maasduinen is in deze tijd van het ja...

Sloteditie Sing Challenge Festival in 2025

Aan alle mooie dingen komt een eind. Zo ook aan het Sing Challenge festival. De 15e editie zal teven...

Schoeëlen-optocht in Zearum

Op vrijdag 28 februari houden de gezamenlijke basisscholen in Sevenum weer hun carnavalsoptocht. Een...

Open Huis bij het Dendron College

Op donderdag 6 februari organiseert het Dendron College in Horst een Open Huis voor leerlingen van G...

Wittenhorst op karakter langs Baronie

Na drie opeenvolgende nederlagen in de Vierde Divisie, weet het eerste elftal weer wat winnen is. Op...